
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 338.011364 mg |
| Contact Plating | Gold |
| Interface | CAN |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.8 V |
| Operating Supply Current | 48 mA |
| Max Supply Current | 65 mA |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 65 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Schedule B | 8542390000 |
| Data Rate | 5 Mbps |
Stock: 2436
Distributors
pcbx
Unit Price$0.64195
Ext.Price$0.64195
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.64195 | $0.64195 |
| 10 | $0.56611 | $5.66110 |
| 25 | $0.54144 | $13.53600 |
| 50 | $0.51785 | $25.89250 |
| 100 | $0.49528 | $49.52800 |
| 300 | $0.48445 | $145.33500 |
| 500 | $0.47385 | $236.92500 |
| 1000 | $0.46162 | $461.62000 |
